Державні закупівлі є найбільш швидкою та ефективною системою збагачення чиновників за рахунок населення. Через державні закупівлі щорічно крадеться мінімум 70-80 млрд грн, це фактично дефіцит Пенсійного фонду.

Так голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін прокоментував ухвалення Верховною Радою з другої спроби законопроекту №4587 «Про здійснення державних закупівель», який дозволяє громадськості контролювати витрачання коштів державними підприємствами, повідомляє РБК .

«Тільки минулого року на держзакупівлі було витрачено 520 млрд грн, із них 300 млрд пройшло через закупівлі державних підприємств і їх неможливо проконтролювати. Тому новий уряд взяв на озброєння розроблений громадськими організаціями законопроект №4587 «Про здійснення державних закупівель», що передбачає впровадження прозорості в цій сфері й якісно знижує можливість корупційних схем», - заявив Шабунін.

Однак, за його словами, «тендерна мафія» скористалася послугами депутатів від «Свободи» Ігоря Мірошниченка і Олександра Мирного (альтернативний законопроект №4587-1) для того, щоб зірвати голосування.

«Проект Мірошниченка-Мирного передбачає виведення з-під моніторингу 300 млрд грн, які витрачаються на закупівлі держпідприємств. Ці суми розподіляються директорами держпідприємств на власний розсуд, поза конкурсами або прозорими процедурами. Збільшується кількість винятків, за якими дозволяється держпідприємствам проводити конкурсну процедуру. Але головна загроза від законопроекту Мірошниченка та, що в ньому прописується норма, що держава може купити на тендерах товари і послуги з маржею в 10% від ринкових цін, - зазначає експерт, - Хороша норма, але проблема в її реалізації - хто визначає ринкові ціни? А ринкові ціни у нас визначатиме статистика, визначатиме довідкою. Ми вважаємо цю норму корупційною».

За словами експерта з питань антикорупційної політики та громадської безпеки організації «Народний Погляд» Анатолія Солодкого, «Ігор Мірошниченко не вперше виявляється замішаним у скандалах, пов'язаних з «дахуванням» корупційних схем. Раніше саме цей нардеп зареєстрував у парламенті законопроект, який дозволить зберегти доходи власників обленерго і поставить під загрозу безперебійне постачання електроенергії на стратегічні об'єкти».

Шабунін вважає, що «тендерна мафія» навіть після того, як парламент ухвалив закон про держзакупівлі, все одно спробує внести до нього зміни і Мірошниченко може бути їх провідним лобістом.

«Чим довше політична партія не реагує на такі вчинки своїх членів, тим менше вони мають шанси потрапити в парламент взагалі. Це питання здатності партії самоочищатися», - упевнений Шабунін.

З вимогою виключити Мірошниченка з фракції звернулася до «Свободи» і координатор «Реанімаційного пакету реформ» Наталя Соколенко, а також низка медійних організацій. Останні протестували проти побиття Ігорем Мірошниченком та Богданом Бенюком тимчасового виконувача обов'язків президента Національної телекомпанії України Олександра Пантелеймонова. За це медійники разом із громадськими активістами мають намір домогтися не тільки виключення Мірошниченка з фракції «Свободи», але й позбавлення його депутатського мандата.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

149