Єврокомісія взяла на розгляд пропозиції України щодо реверсного постачання газу зі Словаччини. Про це, як передає кореспондент Forum'у, в коментарі журналістам сказав міністр енергетики України Юрій Продан.

Він нагадав, що відбулися переговори зі словацькою стороною. «Є позитивні моменти, тому що Єврокомісія взяла для опрацювання наші варіанти щодо здійснення реверсу в більшому обсязі. Постачання, які можуть бути здійснені без істотних технічних заходів. Взяли для опрацювання. Взяли тиждень подивитися і потім прийняти відповідні рішення», - сказав він.

Також, за його словами, надалі словацька сторона повинна надати документи, які перешкоджають сьогодні їй здійснювати реверс у великих обсягах на територію України.

«Тому ми розглядаємо, наприклад, підписання меморандуму, який запропонувала словацька сторона, як крок, якщо він буде підписаний, до здійснення реверсу у великих обсягах. Щоб була якась перспектива. Поки все ще на опрацюванні», - зазначив Продан.

При цьому міністр не зміг відповісти, коли може бути підписаний документ, пояснивши це тим, що українська сторона очікує результатів розгляду Єврокомісією пропозицій України.

«І після цього ми будемо приймати рішення, яким чином, і чи підписувати цей меморандум. Тому що у нас по суті є й зауваження до самого цього документа. Щодо прискорення меморандуму про постачання в менших обсягах. У нас є зауваження щодо того, що можна це швидше зробити технологічно і можна у великих обсягах», - сказав міністр.

Він зазначив, що згідно з цим меморандумом, який запропонувала словацька сторона, ми могли б почати реверс після здійснення технічних заходів щодо будівництва невеликої частини трубопроводу і могли почати реверс з 1 листопада в обсязі близько 8 млн кубометрів на добу.

«Це позиція словацької сторони. Ми вважаємо, що навіть погодившись на підписання меморандуму, можливо здійснити постачання газу в Україну за реверсною схемою десь влітку. Наприклад, з 1 липня», - заявив він.

За словами Продана, згідно із запропонованим словацькою стороною варіантом з весни 2015 року пропонується розширити реверс до 20 млн кубометрів на добу.

Нагадаємо, Словаччина заявила, що готова до реверсного постачання газу в Україну.

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан повідомив, що зі Словаччини Україна може отримати близько 10 млрд кубометрів.

8 квітня Продан заявив, що Словаччина через домовленості з російською компанією «Газпром» не може повною мірою здійснити реверсне постачання газу в Україну.

Технічна можливість транспортування словацьким маршрутом становить близько 8-12 млрд куб. м на рік.

Віце-прем'єр-міністр, міністр закордонних справ Мирослав Лайчак сумнівається, що трубопровід, який дозволить забезпечити реверсне постачання газу через Словаччину в Україну, добудується до осені.

Тетяна Мацур,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

264