Рада безпеки ООН сьогодні вночі проведе зустріч щодо ситуації з правами людини на сході України.

«Це вже підтверджено. Нігерія, яка головує в РБ ООН, розіслала повідомлення, згідно з яким зустріч відбудеться у середу о 16.00», - повідомила прес-аташе постійного представництва Литви Рута Язукевічуте.

Вона підтвердила, що зі звітом щодо ситуації на сході України перед членами Ради виступить помічник генерального секретаря ООН з прав людини Іван Шимонович, повідомляє «ИТАР-ТАСС».

Нагадаємо, 15 квітня Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) оприлюднило Доповідь про ситуацію у сфері прав людини в Україні.

Доповідь підготовлено за підсумками двох візитів помічника Генсекретаря ООН Івана Шимоновича до України в березні, а також за результатами перших тижнів роботи Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, розгорнутої на запрошення українського уряду.

Того ж дня в МЗС України заявили, що в доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини відкидаються звинувачення у порушення в Україні прав російської меншини, які стали приводом для військової агресії Росії проти України.

За даними МЗС, у доповіді наводяться докази невідповідності кримського псевдореферендуму від 16 березня чинним стандартам у сфері прав людини, у тому числі щодо свободи обміну думками з суспільних та політичних питань, свободи ЗМІ та доступу до інформації, а також захист прав журналістів.

У доповіді відзначаються порушення прав жителів півострова внаслідок російської окупації. Найбільш уразливими громадами Криму визнані кримські татари та українці, які змушені через залякування, відсутність безпечного середовища та утиски їхніх прав і свобод залишати власні домівки.

Поряд з аналізом останніх подій у східних регіонах України та їхніх причин, у документі повідомляється про зовнішнє втручання у розвиток ситуації, зокрема про участь у протестах і сутичках осіб, які прибули з Росії.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

113