Служба безпеки України встановила, що фінансування терористичних груп на сході України проводиться з використанням активів російської банківської установи, повідомляє прес-центр СБУ.

Розпочато кримінальне провадження стосовно службових осіб одного з російських банків, які організували і здійснюють забезпечення коштами терористів, які під гаслами проросійського сепаратизму діють у східних областях України.

Встановлено, що в березні-квітні 2014 року посадові особи центрального офісу банку в Києві, всупереч вимогам Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму» фінансували організаторів терористичних груп, члени яких чинили насильство над громадянами, погроми, підпали, знищення майна, захоплення державних споруд, чинили опір представникам державної влади та правоохоронних органів із застосуванням зброї, а також дії, спрямовані на підготовку до вчинення терористичних актів.

У тому числі 6 квітня ц.р. активні учасники таких груп захопили адміністративну будівлю УСБУ в Луганській області, де заволоділи зброєю та боєприпасами для використання в подальшій терористичної діяльності. Для фінансування терористичних груп посадові особи цієї банківської установи організували в березні-квітні переведення 45 мільйонів гривень з безготівкової форми у готівку.

Встановлено, що банківська структура щодня перераховує від 200 до 500 доларів США на платіжні картки, видані учасникам цих терористичних груп, що фактично здійснює їх фінансову підтримку та надає сприяння у підготовці вчинення терористичних актів на території України. Слідчими Служби безпеки України за цими фактами порушено кримінальне провадження за ч.3 ст.258-5 (фінансування тероризму).

Нагадаємо, Рада національної безпеки та оборони України ухвалила рішення розпочати масштабну антитерористичну операцію із залученням Збройних сил України.

14 квітня в.о. президента України, голова Верховної Ради Олександр Турчинов затвердив рішення РНБО від 13 квітня «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України». Текст рішення не оприлюднено, він має гриф «секретно».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

383