Світовий банк закликає Україну провести якісну реформу аграрного сектора і готовий допомогти українському уряду ресурсами та технологіями. Збільшення продуктивності сільськогосподарського сектора на 30% в середньостроковій перспективі може дати зростання ВВП на 4,4%.
Про це сьогодні на зустрічі з міністром аграрної політики та продовольства України Ігорем Швайкою заявила представник Світового банку, керівник сектора сталого розвитку по Україні, Білорусі та Молдові Тамара Сулухіа.

«Україна повинна провести реформи в сільськогосподарському секторі, збільшивши продуктивність на 30%, а до цього є потенціал в Україні, український ВВП може зростати на 4,4% в середній перспективі і на 12,5% у довгостроковій перспективі. Тому важливість сектора сільського господарства для української економіки величезна», - сказала вона.

За її словами, є конкретні чинники, які стримували розвиток цього сектора останні десять років, у першу чергу це втручання держави в сектор - воно було надмірним, негативний бізнес та інвестиційний клімат, а також недостатність інфраструктури та логістики. Світовий банк готовий продовжувати довгострокові партнерські відносини з Україною і надавати аналітичну та технічну допомогу, пише «ЛІГАБізнесІнформ».

«Якщо говорити про потенціал сільськогосподарського сектора, то скажу, як ми це бачимо зі Світового банку... Україна - головний експортер рослинної олії. Світове населення, як очікується, до 2050 року збільшиться на 2-3 мільярди, на 60% збільшиться попит на харчі. Україна може забезпечити собі більшу ринкову частку», - сказала Тамара Сулухіа.

Говорячи про реформи, Сулухіа сказала, що передусім Україні варто впровадити таку політику, яка гарантує безпеку для інвесторів і гравців у цьому секторі.

«Ми також сподіваємося, що нова стратегія в сільському господарстві не включатиме в себе надмірне регулювання цін, оскільки це створює викривлення і не дає впевненості інвесторам. Ми також раді бачити, що є плани продовжувати реформи у сфері землі. Україна повинна розробити прозорий ринок землі, конкурентний, відкритий, який не буде надавати виняткові права окремим гравцям. Ринок землі має відкривати можливості перед мільйонами малих власників землі, які знаходяться в сільській місцевості. Це буде дуже важливо для розвитку сільськогосподарського сектора України», - сказала вона.

Світовий банк рекомендує Україні відкоригувати податкове законодавство і гармонізувати свої закони у сфері сільського господарства та харчової промисловості з європейськими. «Ми дуже раді бачити прогрес у створенні єдиного агентства, яке відповідатиме за безпеку продуктів харчування та кроки щодо гармонізації законодавства», - сказала Сулухіа.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

155