Верховна Рада відмовилася ввести механізм обрання голів міських рад у містах з чисельністю понад 500 тис. мешканців у два тури. За ухвалення відповідного законопроекту №1098 в цілому проголосували 194 депутати за мінімально необхідних 226.

Відповідні зміни планувалося внести до закону «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».

Зокрема парламент планував запровадити механізм обрання голів міських рад абсолютною більшістю голосів виборців (а не відносною більшістю), що взяли участь у виборах.

Відповідно до законопроекту, Центральна виборча комісія повинна була би не пізніше 50 днів до дня виборів офіційно опублікувати інформацію про чисельність жителів відповідного населеного пункту для обрання механізму процедури обрання голови місцевої ради (на підставі повідомлення органів державної статистики станом на 1 січня поточного року).

На виборах, якщо жоден кандидат не отримав більше половини голосів виборців, або два кандидати отримали однакову кількість голосів, територіальна виборча комісія, відповідно до законопроекту, повинна була б призначити не пізніше ніж у 3-тижневий термін після дня виборів повторне голосування, повідомляють «Українські новини».

При повторному голосуванні обраним мером планувалося вважати кандидата, який набрав більше половини голосів виборців, які взяли участь у повторних виборах, якщо він був єдиним кандидатом, або ж кандидата, який отримав більше голосів, якщо кандидатур було дві і більше.

Разом із тим, якщо єдиний кандидат за підсумками повторного голосування не отримав абсолютної більшості голосів, або якщо два або більше кандидатів у мери набрали однакову кількість голосів, вибори планувалося вважати такими, що не відбулися.

У такому разі територіальна виборча комісія повинна була б визнати вибори недійсними і призначити повторні вибори.

Нагадаємо, вибори мера Києва відбудуться 25 травня.

10 квітня Верховна Рада прийняла за основу законопроект про проведення виборів мерів міст з чисельністю населення понад півмільйона в два тури.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

151