На Заході поступово прояснюються акценти нової економічної та фінансової політики Києва, і ці акценти не радують, заявив професор економіки Гамбурзького університету Бернд Люке в ексклюзивному коментарі Forum'у.

За словами вченого, у найм'якішому з можливих варіантів центробанк України максимально економить золотовалютний запас, не допускаючи його скорочення. «Але ж така політика може і повинна бути спрямована насамперед на стратегічну стабілізацію гривні, а зараз вона призводить до швидкого обвалу нацвалюти. Виходить, що за рахунок стереотипного рішення досягається зворотний ефект. Дії Нацбанку повинні бути як мінімум гнучкішими, адже вони руйнують економіку день за днем», - поскаржився він.

І підкреслив, що реальність може бути й іншою. «Наприклад, за якихось прихованих міркувань ваш уряд і МВФ домовилися про максимальну лібералізацію ринку. Це може бути пов'язано не тільки з вимогами Фонду щодо отримання кредиту, але й просто з його бажанням мати в Україні певний запас коштів для обслуговування та погашення власних позик. Це вже межує з втручанням у справи суверенної держави, але для МВФ та інших західних інституцій це не вперше», - нагадав економіст.

Він додав, що Фонд продовжує тестувати застарілі схематичні прийоми. «Ці підходи вже не раз закінчувалися невдачею, але все одно застосовуються. При цьому однією з головних цілей є максимальне посилення впливу на ту чи іншу країну, її включення в глобальні економічні схеми. А Україна - це не Руанда і навіть не Югославія, де експерименти МВФ закінчувалися трагічно. Україна набагато важливіша західному світу, ось тільки рецепти, які він вам пропонує, можуть поховати його вплив на українській землі», - припустив експерт.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

283