В Україні немає російських агентів, ні ГРУ, ні ФСБ, заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров.

«Ми не втручаємося у внутрішні справи України. Там немає наших агентів, ні ГРУ, ні ФСБ», - підкреслив міністр.

Він додав, що Росія виступає за цілісну і єдину Україну.

«В інтересах Росії - цілісна, єдина, дружня нам Україна, в якій усі громадяни спокійно існують, користуються своїми правами, мають можливість спокійно спілкуватися зі своїми сусідами», - цитує Лаврова «ИТАР-ТАСС».

«Досягти цього можна через глибоку конституційну реформу», - додав він.«Мова йде про те, щоб всі українці були рівноправними, не було людей другого сорту, які змушені щодня вислуховувати образи, терпіти приниження від неонацистів», - зазначив міністр.

«Російськомовне населення на півдні і на сході відчуло себе зрадженим тією владою, яка говорила про свободу, про рівні права всіх українців, але й пальцем не поворухнула для того, щоб розпочати нормальний діалог з південним сходом, доти, поки південний схід не заявив, що не буде миритися з таким становищем», - сказав Лавров.

Тільки в останні дні якісь дії стали робитися, і то ці дії були змащені рішенням про застосування сили в повному обсязі, включаючи армійські підрозділи.

«Це вкрай небезпечний розвиток подій, і ті, хто заохочує нинішню владу в Києві до такого поводження, повинні повною мірою понести за це відповідальність. Росія так і не почула реакцію Заходу на намір Києва застосувати армію для придушення виступів на південному сході України», - підкреслив глава російського МЗС.

Він нагадав, що Москва давно домагається виразної реакції від Заходу на події в Україні, але у відповідь чути лише заклики до Росії не втручатися у внутрішні справи країни. За його словами, щодо подій на південному сході України лицемірство Заходу «просто зашкалює».

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ України заявило про наявність усіх необхідних конкретних доказів причетності спецслужб Росії до «сепаратистського заколоту і захоплення державних установ на сході України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

367