В Автономній Республіці Крим з 12 квітня почала діяти ухвалена нелегітимною владою нова конституція.

«Конституція опублікована в газеті «Крымские известия» і з сьогоднішнього дня вона набула чинності», - заявили в Держраді Криму.

За словами спікера Держради Володимира Константинова, конституція «перетворила Крим з найбезправнішої автономії України на рівноправний суб'єкт Російської Федерації».

Конституція Криму складається з 10 розділів та 95 статей, її основні положення схожі зі статтями Основного закону РФ. У тексті зазначається, що Республіка Крим є демократичною, правовою державою в складі Російської Федерації і рівноправним суб'єктом РФ, передає «ИТАР-ТАСС».

Зазначається, що «вищим безпосереднім вираженням влади народу є референдум і вільні вибори», захоплення влади і привласнення владних повноважень неприпустимі. Конституція регламентує, що в Криму державними є три мови - російська, українська і кримськотатарська.

Вищою посадовою особою, відповідно до конституції, є глава республіки, який обирається депутатами Держради Криму терміном на п'ять років і не може займати цю посаду більше двох термінів поспіль. Республіканська Держрада складатиметься з 75 депутатів, тоді як нині - зі 100 депутатів. Термін повноважень республіканського парламенту - п'ять років.

Нагадаємо, в ході референдуму про статус Криму, який відбувся 16 березня, 96,77% виборців півострова підтримали його приєднання до Росії.

18 березня Росія, представники невизнаної Республіки Крим та Севастополя підписали договір про входження півострова до складу РФ.

20 березня Держдума РФ ухвалила рішення про входження Криму до складу РФ. 21 березня аналогічне рішення ухвалила Рада Федерації Росії.

Анексію Криму Росією засуджує більшість країн світу, а основні міжнародні організації, а також ЄС і США вважають, що Крим є невід'ємною частиною України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

398