Незаконна анексія Криму Росією порушила фундаментальний принцип глобального порядку. Про це в ході 7-го Київського безпекового форуму заявив міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт.

«Це підхід, який колись практикував Садам Хусейн, і це загрожує всій глобальній безпеці. Оскільки якщо його прийняти в одному місці, він може виникнути і в іншому місці - це може бути Казахстан або Східна Азія», - зазначив дипломат, повідомляє прес-служба форуму.

За його словами, замість того, щоб зміцнювати кордони, треба зробити так, щоб вони зникли. «І тут ми підходимо до складного процесу євроінтеграції, який пов'язаний з процесом зникнення кордону через розширення співтовариства», - сказав Більдт.

Глава МЗС Швеції ще раз наголосив, що сьогоднішні події в Україні стосуються фундаментальних принципів майбутньої Європи.

«Чи зможемо ми будувати Європу, в яку інтегруватимуться нові країни, щоб зникали кордони між ними? Чи ми повертаємося до тієї Європи, в якій кордони знову ростуть, і армії намагаються змінити ці кордони? Якщо це так, то в Європі може знову политися кров. Ось чому те, що відбувається в Україні, має таке велике значення для всіх», - підсумував Більдт.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

500