Очікування від співпраці із Заходом значно завищені і за обсягами, і за термінами, заявив експерт з економічної політики Віталій Кулик в ексклюзивному коментарі Forum'у.

За словами аналітика, Кабмін постійно озвучує якісь великі цифри, але реально нічого поки що не надійшло. «Економічна ситуація в країні загострилася вже більше місяця тому, але за цей час ми отримали тільки обіцянки. Хоча у того ж ЄС є механізми екстреної макрофінансової підтримки», - зазначив він.

Кулик додав, що після березневих обіцянок «отримати швидко і побільше» уряд змушений виправдовувати реальні терміни отримання грошей всіма можливими причинами. «Наприклад, все популярнішими є пояснення, що в Україні ще не створена достатня правова база для реформ, передбачених вимогами МВФ. Так навіщо було говорити, що кошти Фонду можуть надійти вже у березні? Порожні обіцянки призводять до завищених очікувань громадян, а коли ці очікування руйнуються, то імідж уряду котиться в прірву», - наголосив фахівець.

Він продовжив, що до травневих президентських виборів гроші МВФ не надійдуть у будь-якому разі. «До цього моменту може прийти хіба що 100 млрд євро від Євросоюзу. Що ж, у цьому є своя логіка - системні кредитори хочуть дочекатися появи в Україні повнолегітимної влади. Питання не стільки в цьому, скільки в тому, що не варто обіцяти швидкого отримання коштів, тепер це викликає розчарування й роздратування громадськості», - підсумував економіст.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

185