Українські слідчі органи вже розкрили схему розгону Майдану і вбивства учасників акцій протесту, якою керував екс-президент Віктор Янукович. Про це заявив у Страсбурзі в. о. генерального прокурора Олег Махніцький, повідомляє Euronews.

«У справі вже проведено великий обсяг слідчих дій, зокрема, вже затримані деякі особи, встановлені особи, які брали участь (у силових акціях), також тривають слідчо-оперативні заходи для затримання всіх осіб, причетних до скоєння злочинів. Встановлено необхідну схему зв'язків, як віддавалися накази. Зокрема, вже доведена провина і колишнього президента України Віктора Януковича, який давав злочинні накази. Свої злочинні накази він давав Адміністрації президента, відповідні представники якої також оголошено в розшук. Розроблялися злочинні плани вбивства людей, плани нейтралізації Майдану, плани застосування різних військових формувань, правоохоронних органів, а також бандформувань - так званих тітушок.

Пізніше віддавалися накази відповідним силовим міністрам та керівникам. У тому числі і міністрові внутрішніх справ, Службі безпеки України, іншим командирам військових формувань. І вже звідти ті накази давалися безпосереднім командирам тих підрозділів, які брали участь у вбивстві громадян. На сьогодні вже затримані безпосередні виконавці злочинів, це, зокрема, працівники спецроти підрозділу «Беркут» - так звана «рота смерті». Їм видавали зброю - автоматичну, снайперську.

Махніцький також заявив, що акції сепаратизму, зокрема у східних областях України, - це продовження кримського сценарію.

«Ми бачимо, що на сьогодні пішов новий виток сепаратизму, який перекинувся на східні області - Донецьку, Харківську і Луганську. Ми вважаємо, що це - продовження кримського сценарію. Тому що з боку Росії біля кордонів України зосереджена і маневрує велика кількість військ. На сьогодні задіяні відповідні сили - це сили міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, Управління державної охорони. Поки влада намагається врегулювати конфлікт мирним шляхом», - підкреслив він.

За даними МОЗ, унаслідок сутичок учасників Євромайдану з правоохоронцями загинуло 105 людей. Найбільшу кількість жертв було зафіксовано 20 лютого в центрі Києва.

Нагадаємо, ГПУ вже відкрило проти Януковича низку кримінальних проваджень. Відкрито кримінальне провадження за заклики до дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади.

Крім того, відкрито провадження щодо перевищення ним повноважень з листопада 2013 року по лютий 2014 року та за масові вбивства активістів Майдану. Відкрито також провадження за фактом захоплення Януковичем державної влади у 2010 році. Крім цього, розслідується провадження щодо розповсюдження указу №90/2014 від 27 лютого 2014 року, яким Янукович намагався відновити свої повноваження шляхом перенесення низки держустанов у Севастополь.

Також він підозрюється у заволодінні разом з іншими особами державним майном в особливо великих розмірах та легалізації (відмивання грошей, отриманих злочинним шляхом).

Крім того, існує кримінальне провадження стосовно Януковича щодо його публічних закликів до захоплення державної влади «шляхом офіційних заяв на прес-конференції в Ростові-на-Дону».

У лютому Головне слідче управління Генеральної прокуратури ініціювало запит про оголошення Януковича в міжнародний розшук каналами Інтерполу.

Янукович наприкінці лютого здався в полон російським військовим і під їхнім контролем виїхав з України до Росії.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

291