Зняти деморалізацію в правоохоронних органах України можна забезпечивши їх високоосвіченими кадрами. Про це в коментарі кореспонденту Forum'у заявив член парламентського комітету з правового забезпечення правоохоронної діяльності народний депутат ВО «Свобода» Андрій Міщенко.

«Ці структури називаються правоохоронними, значить, вони повинні охороняють право діяти виключно за законом. Потрібно, щоб МВС перестало бути міністерством щодо працевлаштування людей, які не бажають отримувати освіту, чия мета - взяти палицю і час від часу п'яних «чистити». Освічена людина знає закони і знає, які накази можна і потрібно виконувати, а які категорично ні», - сказав він.

Депутат вважає, що під час реформування правоохоронної системи України можна застосувати досвід Польщі, де для підвищення престижу професії правоохоронця було прийнято рішення про високі заробітні плати, соціальні гарантії, а також серйозні покарання за злочини, аж до заборони обіймати державні посади. «Через матеріальну прив'язку мотивують людину старанно виконувати свою роботу», - пояснив він.

Також Міщенко упевнений, що в Україні необхідно створити антикорупційне бюро, але підпорядкувати його не МВС, а Міністерству юстиції, а також вивести з підпорядкування МВС судмедекспертизу.

За його словами, це дозволить якісно боротися з корупцією в органах, фальсифікаціями та підтасовками фактів. «Тоді ці люди перестануть думати, що їм сказав начальник, і виконуватимуть закон», - резюмував нардеп.

Крім того, він заявив, що керівники правоохоронних органів не повинні віддавати накази про розправи з опонентами.

«Сьогодні у правоохоронців є приклади наслідків злочинних наказів, і вони повинні усвідомлювати неминучість покарання за них. Сьогодні владі потрібно діяти дуже обережно. Якщо вони підуть шляхом попередників і віддаватимуть такі ж накази щодо опонентів, то це їм повернеться», - сказав він.

Також Міщенко порадив правоохоронцям, які отримали сумнівний наказ, дотримувати букви закону, а якщо ж чиниться тиск істотний - подавати рапорт про звільнення.

Юлія Артамощенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

192