Сергій Тігіпко зустрівся з активістами, які захопили будівлю Управління СБУ в Луганську. Будівля ось вже кілька днів утримується озброєними людьми, котрі назвали себе Армією Південного Сходу. У них автоматична зброя, в тому числі кулемети та гранатомети.

«Атмосфера дуже напружена. Всередині - колишні афганці, десантники, військові, багато зброї. Всі дуже рішуче налаштовані. Категорично не можна йти на загострення. Штурм призведе до жертв, буде кров. Це порохова бочка. Потрібно змінити риторику, не клеїти ярлики на людей, визнати їхнє право на власну думку. Потрібно знизити градус і почати домовлятися», - заявив Сергій Тігіпко 9 квітня в кулуарах Верховної Ради, відповідаючи на запитання журналістів.

Жодних заручників і ніяких росіян серед активістів, які захопили Управління СБУ, Тігіпко не побачив. «Усі розмови про те, що там присутні якісь росіяни - чистий вимисел. Там перебувають жителі Луганської області. Немає там і ніяких заручників», - наголосив Сергій Тігіпко.

Всі протести на Південному Сході викликані повною глухотою і сліпотою нинішньої влади. Влада не бачить проблем і не чує вимог людей у Донецьку, Луганську, Харкові. Їй ввижається рука Росії, диверсанти та шпигуни, тоді як на протести виходять прості громадяни України: робітники, шахтарі, військові та інтелігенція Донбасу і Півдня країни. Не бачити цього - обманювати самого себе та інших.

Жителі Донбасу не хочуть відділятися від України, впевнений Тігіпко. Вони хочуть, щоб їх почули, і те, що протести переросли в збройне повстання - це провина Києва. А від України протестувальників відокремлює тільки нова влада, які повністю усунула найбільший регіон від участі в житті країни.

Амністію – Південному Сходу

Наступного дня після відвідування Луганська Сергій Тігіпко зареєстрував у Верховній Раді законопроект про амністію для всіх протестувальників Південного Сходу.

Дія закону про амністію поширюється на учасників масових протестів, починаючи з 1 березня та до моменту публікації нормативного акта. Виняток - злочини проти особистості та вбивства.

Цей законопроект аналогічний рішенню 21 лютого про амністію, яке було ухвалене Верховною Радою під тиском колишньої опозиції - нинішньої влади - щодо учасників протестів листопада 2013 - лютого 2014 року. На думку депутата, не можна проводити відмінності між протестувальниками на Майдані в листопаді-лютому й нинішніми протестантами з Луганська чи Донецька. Якщо влада хоче зберегти єдину країну, потрібно чути думку всіх регіонів без винятку.

Сергій Тігіпко стверджує, що в країні зруйновано діалог між народом і владою, між регіонами і столицею. Владі потрібно почати спілкуватися з протестувальниками, а не лякати або погрожувати, як робить це міністр МВС Аваков або Ірина Фаріон, яка закликала стріляти в протестувальників.

Кандидат у президенти впевнений, що у вимогах про місцевий референдум, російську мову, самоврядування, вибори губернаторів замість призначення на ці посади олігархів немає нічого незаконного. Незаконно - не помічати їх.

Амністія протестувальників має стати важливим сигналом для Південного Сходу про те, що з політикою подвійних стандартів покінчено, що Україна - єдина країна, де рівні права і можливості, єдині цінності й однакові вимоги до всіх.

Якщо громадяни прагнуть взяти на себе відповідальність за свій регіон - так чому ж не скерувати їхню енергію в потрібне русло? Чому потрібно відштовхувати їх від себе, вішати на них ярлики, чинити розправу? Підйом Південного Сходу можна і потрібно спрямувати на благо України. Вийти з глибокої політичної кризи можна, лише налагодивши діалог з протестувальниками Південного Сходу.

На думку народного депутата, активність Південного Сходу потрібно повернути в правове русло, щоб енергія протесту працювала не на сепаратизм, а на побудову нової України.

У свою чергу, експерти вважають, що збільшення активності Сергія Тігіпка в регіоні свідчить про його бажання заповнити вакуум, що утворився на Південному Сході після самоусунення Партії регіонів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1348