Україна має повернутися у правове поле, щоб повернути довіру міліції до державної системи. Таку думку в коментарі кореспондентові Forum'у висловив експерт з питань правоохоронної системи Володимир Поліщук.

«Щоб країна повернула довіру до себе з боку міліції, держава повністю має повернутися в правове поле. Недостатньо просто підняти зарплату. Важливо, щоб працівник міліції знав: якщо він вчинив за законом, то яка б конфліктна ситуація не відбулася з представником прокуратури, виконавчої влади чи народним депутатом, - він буде захищений», - сказав Поліщук.

Крім того, на його думку, необхідно захистити від правоохоронців «корумпованих членів нашого суспільства, в тому числі від можновладців».

«В Україні знівельовані права працівників міліції. Правоохоронців карали за те, що вони затримували п'яних працівників прокуратури і депутатів на дорогах, чесно виконуючи свій обов'язок», - нагадав експерт.

Також, на його думку, необхідно забезпечити соціальні гарантії для співробітників МВС. «Треба підняти зарплати, щоб довести їх до нормального рівня, дати квартири, забезпечити санаторне лікування, пільгове навчання дітей у профільних вишах. Також потрібен громадський контроль за роботою МВС і глибоке реформування самого відомства», - додає Поліщук.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

182