У березні 2014 року підприємства автопрому України виробили 5 498 автотранспортних засобів, що на 3% більше ніж у лютому, і на 70% більше від березневого результату попереднього року.

Про це свідчать попередні дані асоціації Укравтопром.

Динаміка виробництва легкових автомобілів у березні продовжила демонструвати зростання як до попереднього місяця (+4%), так і в парі з березневим показником минулого року (+78%). Усього в березні було вироблено й зібрано 5 299 легкових автомобілів.

Лідируючу позицію в легковому сегменті українського автопрому продовжує утримувати Запорізький автомобілебудівний завод. Частка ЗАЗу в загальному обсязі березневого виробництва легкових авто склала 40%. Виготовивши 2 136 л.а., ЗАЗ поліпшив свій показник річної давності на 17%.

Кількість вироблених комерційних автомобілів у березні зафіксована на позначці 153 штук. З таким результатом виробники комерційних авто відстали від попереднього лютневого результату на 18%. При цьому, порівняно з березнем 2013 року обсяги виробництва комерційного сегменту українського автопрому зросли на 31%.

Як і в легковому сегменті, березневим лідером з випуску комерційних автомобілів в Україні став Запорізький автомобілебудівний завод. На ЗАЗівських потужностях було вироблено 85 комерційних автомобілів або 55% від загального обсягу виробництва цього типу автотранспортних засобів.

Березневе виробництво автобусів склало 46 одиниць або на 4% більше ніж у попередньому місяці. Однак до березня 2013 року автобусне виробництво впало на 64%. У структурі автобусного виробництва найбільша частка - 28% в звітному місяці належала ЗАЗу, на якому було випущено 13 автобусів.

Таким чином, за підсумками березня Запорізький автомобілебудівний завод зберіг за собою титул найбільшого автовиробника України, забезпечивши 41% загального виробництва автотранспорту.

Всього в першому кварталі поточного року із заводів українських автовиробників вийшло 14 156 одиниць автотранспортної техніки. Такий результат демонструє більш ніж двократне зростання автовиробництва в Україні порівняно з аналогічним періодом минулого року. Основним драйвером позитивної динаміки в першому кварталі став легковий дивізіон автопрому, який збільшив випуск автомобілів більш ніж удвічі. Виробництво комерційних автомобілів за період січень-березень збільшилося на 63%.

Автобусне виробництво не змогло підтримати позитивний тренд і продемонструвало більш ніж дворазове падіння щодо першого кварталу минулого року.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

863