Громадський рух «Український вибір» виступив з критикою на адресу ініціатив нового уряду країни щодо запобігання фінансовій катастрофі.

«Ухвалений Верховною Радою Закон «Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні» веде країну до тієї самої катастрофи, якій нібито збиралися запобігти його автори», - йдеться в заяві «Українського вибору», опублікованій на сайті Руху.

Так, у законі передбачається скорочення деяких пільг для найбільш вразливих категорій громадян, зокрема чорнобильців. Станом на 1 квітня 2014 року соціальна підтримка держави надається 2082136 особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Серед них 237276 учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (11%), 1844860 постраждалих від аварії на ЧАЕС (89%), з яких 449412 - діти (22%).

«Нинішня пільгова система вимагає щорічного утримання на рівні 170-180 мільярдів гривень. Тому одним із першочергових завдань нового уряду стало докорінне реформування цієї сфери за рахунок найбільш вразливих категорій громадян (пенсіонерів, чорнобильців, багатодітних сімей). Хто і як вирішив витягнути останнє з кишень чорнобильців?» - запитує «Український вибір».

Серед інших антисоціальних заходів нового уряду - заморожування прожиткового мінімуму та мінімальних зарплат, урізання допомоги молодим батькам, запровадження оподаткування загальної площі замість житлової, запровадження 7% ПДВ на ліки і пенсійного збору при купівлі валюти, фіксація ставки ПДВ на рівні 20% та податку на прибуток - 18%.

Більш того, з метою отримання міжнародної фінансової допомоги уряд України прийняв рішення підвищити ціни на газ для населення (у т. ч. чорнобильцям) на 50% з 1 травня 2014 року і тарифів компаній теплокомуненерго - на 40% з 1 липня 2014 року, а в 2016-2017 роках - на 20% щорічно.

Усі зазначені заходи, вважають в «Українському виборі», неминуче призведуть до масового зубожіння громадян і соціального вибуху. «За даними Міністерства соціальної політики України, виплати чорнобильцям у 2014 році підвищуватися не будуть, але й не зменшаться. Напевно, у Мінсоцполітики не знають про інфляцію і девальвацію гривні або не хочуть цього знати. Як бачимо, уряд України вкотре намагається йти шляхом скорочення і спрощення. Яку ціну заплатять найбільш вразливі категорії громадян, зокрема чорнобильці, покаже час», - йдеться в заяві Громадського руху.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

305