У заворушеннях на південному сході беруть участь громадяни України, а не Росії. Про це в коментарі кореспонденту Forum'у заявив народний депутат від «Батьківщини» Геннадій Москаль.

«Я уже втомився повторювати, ні в Луганську, ні в Харкові, ні у Донецькій області немає російських громадян, але є маса проросійських організацій, які реєструвало Міністерство юстиції України. Влада нічого не робила, тільки плодила їх до безкінечності. А тепер ми маємо результат», - сказав він.

Москаль також наголосив, що владі України необхідно шукати вихід зі складної ситуації на південному сході, притому уникнути кровопролиття. «З цього потрібно вийти так, щоб не повторилися події 20 лютого», - підкреслив він.

Депутат також відзначив незадовільну роботу силовиків на південному сході, розкритикувавши СБУ і МВС.

На запитання, як люди змогли увійти в управління СБУ і взяти зброю, і невже воно не охороняється, Москаль відповів: «Ну ви мене питаєте? Нам треба було запобігати хворобі. Якщо цього не зробити, то, звичайно, хворобу можна лікувати, потім, але людина буде доведена до смерті. Ось так і ми робили».

Політик упевнений, що у правоохоронців були всі можливості запобігти загостренню ситуації в регіоні. «Всі знали, що це зона ризику сьогодні в Україні, але чомусь ми щодня бачили сюжети по телевізору про навчання Національної гвардії і чому вони не були там? Сама присутність була б стримуючим фактором. І всі підручники з проведення спецоперацій гласять: на одного мітингувальника повинно бути два співробітники міліції. Якщо б так було, ніхто б не поліз», - підсумував він.


Юлія Артамощенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

251