Єврокомісія обіцяє підтримку Україні в питанні здійснення реверсу газу зі Словаччини. Про це, як передає кореспондент Forum'у, в коментарі журналістам повідомив міністр енергетики Юрій Продан.

Він нагадав, що вчора відбулися переговори з єврокомісаром з питань енергетики, в ході яких обговорювалися питання посилення енергетичної безпеки України, а також Європи в контексті останніх подій, пов'язаних зі зміною ціни на російський газ.

Він зазначив, що Україна отримала повну підтримку Єврокомісії в частині посилення роботи за реверсним постачанням з Європи, зокрема зі Словаччини. «Комісія обіцяє суттєву підтримку щодо вирішення цього питання. Потім ми зустрілися з представниками європейських газових компаній, у тому числі були й представники словацького оператора, який підтвердив, що технічних питань здійснення реверсу немає, а є певні юридичні питання, пов'язані з їхніми договірними відносинами», - повідомив Продан.

За його словами, конкретної інформації про те, що це за юридичні нюанси поки немає.

«Вони розповідали досить невизначено. Говорили про те, що у них є певні зобов'язання, які їм не дозволяють сьогодні здійснювати реверсне постачання газу. І їх необхідно врегулювати», - додав міністр.

У зв'язку з цим, українська сторона, за його словами, попросила єврокомісара «все-таки вжити відповідних заходів у рамках того законодавства, яке є в ЄС, для того, щоб ми могли врегулювати це питання реверсного постачання».

За словами Продана, технічні питання зі словацьким оператором особливо не обговорювалися.

«І ми домовилися про те, що наступного тижня буде зустріч нашого оператора в Братиславі зі словацьким оператором. І вони обговорять ці питання», - підсумував він.

Як повідомляв ForUm, раніше Міністерство економіки Словаччини заявило, що країна готова сприяти початку реверсного постачання газу в Україну за дотримання всіх технічних та юридичних норм.

Україна почала тестовий імпорт газу зі Словаччини 15 травня 2013 року.

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» заявила про намір викуповувати на кордоні всі обсяги природного газу, що постачається з Європи, й ініціює скасування нульової ставки податку на додану вартість при імпорті газу приватними компаніями.

У 2013 році Україна імпортувала з Європи понад 2 млрд куб. м газу.

З 1 квітня ціна російського газу підвищилася з 268,5 до 385,5 доларів/тис. куб. м, з 3 квітня - до 485 доларів (за версією російської сторони).

Тетяна Мацур,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

194