Україна може звернутися до Стокгольмського суду, якщо Росія обмежуватиме або припинятиме постачання газу. Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко під час брифінгу в Кабінеті Міністрів.

«Українська делегація, наскільки я знаю, виїхала до Брюсселя, щоб проводити переговори щодо ціни на газ і забезпечувати, фактично, питання про реверсивне постачання та про можливі судові спори з Російською Федерацією. Наша позиція є чіткою - Україна готова купувати газ за ціною, відповідно до договорів, які є чинними, в тому числі і договорами, пов'язаними з перебуванням Чорноморського флоту (у Криму)», - зазначив Петренко.

За його словами, в разі «виникнення відповідних претензій з боку РФ щодо сплати ціни на газ, ці справи розглядатимуться у відповідних міжнародних арбітражах», повідомляє «УНІАН».

«Так само в разі, якщо будуть створені умови невиконання РФ зобов'язань щодо постачання газу за групою чинних контрактів, тоді ми також розглянемо можливість звернення до цих судів. На цьому етапі у нас чітка позиція - ми вважаємо, що російська сторона повинна виконувати договірні зобов'язання. Якщо РФ зі свого боку буде обмежувати або припиняти постачання, тоді в України є підстави звертатися до суду. Якщо Росія вважає, що повинна отримувати від нас вищу ціну, вона повинна самостійно звертатися до суду і доводити свою юридичну позицію», - зазначив Петренко.

Нагадаємо, міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан заявив, що Україна може звернутися до Стокгольмського арбітражу, якщо не домовиться з Російською Федерацією щодо ціни і транзиту газу.

3 квітня голова «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що ціна на газ для України до квітня 2014 року становитиме 485 доларів за 1 тис. кубометрів.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Україна вважає неприйнятною ціну за російський в $485 за 1 тис. кубометрів.

Офіційний представник «Газпрому» Сергій Купріянов вважає безпідставними заяви про намір оскаржити умови газового контракту від 2009 року в міжнародний арбітраж.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

502