Співробітники Служби безпеки спільно з прикордонниками у пункті пропуску «Красна Талівка» в Луганській області затримали громадянина РФ Романа Банних, який намагався перетнути державний кордон України для безпосередньої організації і координації сепаратистських акцій у Луганську.

За даними прес-центру СБУ, росіянина затримано 5 квітня.

 
 
«29-річний Банних зареєстрований за адресою в/ч 13204, яка входить до складу ГРУ ГШ ЗС Російської Федерації, безпосередньо організовував і координував з території РФ роботу диверсійної групи, яка діяла в Україні. Метою цих глибоко законспірованих груп було повалення конституційного ладу або захоплення влади, здійснення терористичних актів, розпалювання сепаратизму і дестабілізація ситуації в східних регіонах нашої країни», - йдеться в повідомленні.


На початку березня чотирьох членів однієї з таких груп - громадянина РФ В. Негрієнка, громадян України М. Чумаченка, В. Іванова та А. Головіна - СБУ затримала в Донецьку за організацію масових заходів з метою повалення конституційного ладу, поширення антидержавних настроїв серед населення, провокування до радикальних дій, захоплення державних будівель.

За фактом протиправної діяльності вказаних осіб відкрито кримінальне провадження за ознаками злочинів, передбачених ч.3 ст. 15 год. 1 ст. 294 , ч.1 ст.263, ч.1 ст.109 та ч.1 ст.110 Кримінального кодексу України. Всі четверо перебувають під вартою.

У СБУ повідомили, що Негрієнко в Донецьку організовував підпільні осередки, намагався залучити до протиправної діяльності спецназівців МВС України, забезпечував екстремістів зброєю і вибухівкою, погоджуючи ці дії з Банних.

«Про це свідчать матеріали зафіксованих телефонних переговорів Негрієнка і Банних, під час яких вони обговорюють деталі зустрічі груп «російських туристів», озброєння провокаторів під виглядом проросійських мітингувальників», - заявили в прес-центрі.

Відомство також розслідує обставини підготовки Негрієнком вибухів у громадських місцях з масовим перебуванням людей. Під час затримання 10 березня він мав при собі вибухову речовину з електродетонаторами і вражаючими елементами. А за день до цього в Україну намагався в'їхати його спільник Роман Банних, якого не пропустили українські прикордонники.

За наявною інформацією, друга спроба Банних приїхати в Україну пов'язана з планами диверсійної роботи на Луганщині, зокрема організації масових акцій 6 березня.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

350