Один із керівників Партії регіонів Олександр Вілкул презентував нову економічну доктрину партії з розвитку України, яка ґрунтується на економічній політиці «відкритих дверей», повідомили в прес-службі політика.

Зокрема, програма передбачає мінімізацію податків і зборів, максимальний захист інвестора, підвищення інвестиційної привабливості, а також дерегуляцію та спрощення дозвільних процедур.

«Така політика показала себе повністю ефективною в Польщі, Туреччині, Сінгапурі, Китаї, Південній Кореї, які за останні 10 років забезпечують стабільне зростання економіки. Україна має ввійти у топ-20 країн за легкістю ведення бізнесу», - сказав Вілкул.

Всі пункти програми включені до виборчої Програми Михайла Добкіна.

За словами Вілкула, важливим стратегічним завданням нової економічної політики є забезпечення стабільності національної валюти та функціонування банківської системи.

«Споживче кредитування та кредитування бізнесу має йти за ставкою не більше 4-7% на рік. А кредити на житло під 3% річних терміном на 20 років. Принципово: ніяких податків на депозити в банках», - сказав Вілкул.

Складовою частиною економічної доктрини є також стимулююча податкова політика, зокрема зниження податків і створення прозорої податкової системи. Зменшення податку на прибуток до 12,5%, зниження ставки прибуткового податку до 14%. Перевірки малого і середнього бізнесу - не частіше ніж 1 раз на 5 років.

«Необхідно забезпечити стабільну роботу промисловості - станового хребта економіки. Це основа зростання заробітних плат, пенсій, стипендій, соціальних виплат. Від цього залежить збереження мільйонів робочих місць та якість життя українців. Принципово важливо зберегти позаблоковий статус країни», - сказав Вілкул.

Один із ключових елементів економічної доктрини - підтримка вітчизняного сільгоспвиробника, зокрема, збереження на 15 років пільгової податкової системи в сільському господарстві, впровадження ефективних прямих дотацій сільгоспвиробникам для успішної конкуренції на світовому ринку. Компенсація державою 50% вартості нових основних фондів у рослинництві і тваринництві при створенні нових виробництв.

«Для розвитку регіонів необхідна зміна бюджетної системи. Зокрема, податок на прибуток, прибутковий податок, податки на землю і видобуток корисних копалин повинні залишатися в регіонах. До державного бюджету повинні йти ПДВ, акцизи і мито. Бюджети мають формуватися «знизу» на підставі реальних потреб громад сіл, міст, районів, регіонів, а не спускатися «згори» за формулою Мінфіну», - резюмував Вілкул.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

190