Найбільше від запровадження ПДВ на імпортні ліки постраждають українці, в яких проблеми з артеріальним тиском. Таку думку висловила у коментарі Forum'у директор Школи охорони здоров'я Національного університету «Києво-Могилянська академія» Ірена Грига.

«Першим під удар потраплять українці, яким необхідний контроль артеріального тиску. Їм дуже важко підбирати препарати. Адже в Україні серед причин смертності на першому місці серцево-судинні захворювання», - сказала Грига.

За її словами, українці найчастіше страждають від ішемічної хвороби серця та гіпертонії.

«Такі люди щодня повинні вживати таблетки, по кілька видів. Якщо зупинити прийом на один день - це загрожує інсультом або інфарктом. Якщо не буде якихось препаратів в аптеці або люди не зможуть їх собі дозволити - це катастрофа. Поки вони перейдуть на інший препарат вітчизняного виробництва будуть певні ризики. Це буде великим випробуванням для здоров'я населення», - вважає вона.

Нагадаємо, згідно із Законом «Про запобігання фінансовій катастрофі», який опублікований у газеті «Голос України» і набув чинності 1 квітня, запроваджується ПДВ у розмірі 7% на операції з постачання ліків.

За оцінками асоціації «ФармУкраїна», запровадження податку на додану вартість на лікарські засоби в Україні може призвести до істотного подорожчання медикаментів і навіть колапсу фармацевтичного ринку країни.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

137