Прокуратура Київської області перевірила законність передачі в оренду та подальшого викупу товариством «Танталіт» і громадянином Віктором Януковичем земельних ділянок у межах Новопетрівської сільської ради Вишгородського району.

Як повідомляє прес-служба ГПУ, встановлено, що зазначені земельні ділянки загальною площею майже 130 га передані в оренду й надалі продані з порушенням вимог ст. 142 та 149 Земельного кодексу України.

Зокрема, зазначені ділянки були відчужені розпорядженнями Вишгородської районної державної адміністрації, хоча вилучення, передача в оренду та подальший продаж земель рекреаційного призначення належать до компетенції Кабінету Міністрів України.

«За результатами перевірок прокуратурою пред'явлено два позови до Вишгородської районної державної адміністрації, ТОВ «Танталіт» та громадянина Віктора Януковича про скасування розпоряджень, визнання недійсними державних актів та витребування земель площею 129,28 га вартістю понад 105 млн грн на користь держави», - йдеться в повідомленні ГПУ.

Як раніше повідомляв ForUm, у лютому Верховна Рада України повернула резиденцію «Межигір'я» в державну власність.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

441