Міністерство закордонних справ вважає появу в російських ЗМІ інформації про затримання 25 громадян України можливою провокацією з метою дестабілізації ситуації в Україні.

Про це на брифінгу повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс.

Дипломат розповів, що посольство України в Росії напряму зв'язалося з відповідними органами Російської Федерації з проханням, аби ті надали інформацію про затримання громадян України.

«...Однак станом на цей момент жодної інформації щодо цих громадян отримано від російської сторони не було», - сказав Перебийніс, повідомляють «Українські новини».

При цьому він зазначив, що, згідно з усіма міжнародними конвенціями, а також двосторонніми угодами з РФ, російська сторона зобов'язана невідкладно повідомляти консульським установам України про затримання українських громадян.

«Тому тут виникає питання, якщо російська сторона не надає такої інформації про нібито громадян України, як це прозвучало в деяких ЗМІ... У нас є підстави розцінювати ці дії як такі, що російська сторона не бажає оприлюднювати цю інформацію, і те, що вона не бажає її оголошувати, наводить нас на думку, що це може бути черговою провокацією російської сторони з метою дестабілізувати ситуацію в Україні», - резюмував Перебийніс.

За інформацією ЗМІ, 25 громадян України затримано за підозрою у підготовці диверсій на території Росії.

При цьому стверджується, що троє із них є представниками політичної партії «Правий сектор».

Російські ЗМІ посилаються на дані спецслужб, згідно з якими, українці готували теракти в період з 14 по 16 березня в семи регіонах - Ростовській, Волгоградській, Тверській, Орловській, Бєлгородській областях, у Республіках Калмикія і Татарстан.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

387