Зазвичай банки прагнуть використовувати будь-яку можливість додаткового доходу, тим більше в момент економічної кризи, заявив глава Центру економічних досліджень Інституту глобальних і соціальних рухів (РФ) Василь Колташов в ексклюзивному коментарі Forum'у. Тому, за його словами, обов'язкова конвертація кредитів населення в гривню призведе до додаткового зростання витрат українців. «Наприклад, і в Росії, і в Україні нова ставка кредиту часом розраховується шляхом додавання до старої декілька відсоткових пунктів», - зазначив він.

Експерт уточнив, що переведення кредиту в національну валюту на українському ринку може оформлятися новим договором або додатковою угодою до чинної. «Це впливає не тільки на простоту і зручність процедури для позичальника, але й безпосередньо на витрати останнього, оскільки під час укладення нового договору проводиться повторна оцінка заставного майна, оплачуються послуги нотаріуса, страхування застави та життя фізичної особи», - акцентував він.

Крім того, продовжив Колташов, ймовірні й інші витрати. «Перш за все це комісія за зміну валюти кредиту. Відрізняється залежно від банку і курс конвертації: більшість банків використовують власний комерційний курс, який може бути спотвореним щодо ринкового і зовсім не вигідний для позичальника - наприклад, близько 12 грн/$», - підсумував аналітик.

Нагадаємо, Національний банк України рекомендував уповноваженим банкам для уникнення валютних ризиків вжити заходів щодо зміни валюти виконання зобов'язань за кредитами, наданими в іноземній валюті, на нацвалюту.


Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

550