Національний банк України штучно посилює паніку довкола падіння гривні. Таку думку висловив у коментарі Forum'у екс-заступник міністра економіки, економічний експерт Володимир Рябошлик.

«НБУ штучно посилив доларову паніку та ажіотаж, значно збільшивши емісію гривні. Створено таку атмосферу, коли повернення до курсу 8 грн уже вважається великим щастям. Все це відволікає увагу, що пора повертатися до курсу 5. Адже наддорогий долар (яким є навіть курс 8 грн) стимулює вже не експорт, а пограбування країни», - сказав Рябошлик.

За його словами, механізм пограбування полягає в тому, що більшу частину експортної валютної виручки олігархи ховають за кордоном, а в Україну валюта надходить в «урізаній» кількості.

«Але олігархи все одно хочуть мати достатньо гривень для продовження бізнесу в Україні. Тому їм необхідно обмінювати цю «урізану» валюту за завищеним курсом, щоб отримати ту ж кількість гривень. Отже, штучно урізана валютна виручка вимагає навмисно завищеного валютного курсу. Національний банк України виступає співучасником цієї тіньової схеми, забезпечуючи ненормальний курс гривні», - упевнений експерт.

«Досить нагадати, що відразу після кризи 2008 року курс мав тенденцію до повернення до докризового рівня. Тоді НБУ активно втручався, скуповував по 8 грн за долар сам і тим самим змушував купувати інших. Тепер НБУ ухиляється від втручання і розповідає казки про те, що ринок сам усе відрегулює, а сам відмовився від виконання своєї головної функції. Все це полегшує олігархам можливість ховати долари за кордоном і приносить біди населенню, обтяженому кредитами в доларах», - пояснює він.


Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

498