Сама собою зміна валюти кредитів громадян є стандартною практикою у країнах, де в кредитуванні використовується більше однієї валюти. Про це економіст Отто Фрікке (Німеччина) заявив в ексклюзивному коментарі Forum'у.

Однак, за його словами, зазвичай ця опція є добровільною і пропонується позичальникам залежно від ситуації на фінансовому ринку. «В Україні ж це вводиться централізовано, що не відповідає світовій практиці», - зазначив він.

І додав, що для позичальників це призведе до додаткових витрат на обслуговування позик. «Банки завжди отримують якусь вигоду від такої конвертації. Найчастіше це значне підвищення відсоткової ставки плюс додаткові збори за операцію. Тут вже кредитоодержувач визначає, навіщо йому конвертація, але в цьому випадку, як я зрозумів, вона буде обов'язковою», - сказав експерт.

Він продовжив, що подібні новації Кабміну і НБУ посилюють сумніви в їхній економічній компетентності. «Київ заявляє, що рухається в Європу і прагне до європейських норм, але таких фінансових посилень Брюссель не дозволяв собі навіть у найважчі кризові моменти. Радше, ваше нове керівництво відходить від ринкових принципів регулювання до адміністративних, відкидаючи країну на багато років назад», - підсумував він.

Нагадаємо, Національний банк України рекомендує уповноваженим банкам для уникнення валютних ризиків вжити заходів щодо зміни валюти виконання зобов'язань за кредитами, наданими в іноземній валюті, на нацвалюту.

Як повідомляє прес-служба НБУ, Центробанк здійснив увідповіднення методики розрахунку відкритої валютної позиції з міжнародними стандартами, ухваливши постанову від 31 березня 2014 № 182 «Про приведення лімітів відкритої валютної позиції банківської системи України до міжнародних стандартів». Згідно з повідомленням, документ набуває чинності з 1 травня 2014 року.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

269