Запровадження в Україні податку на депозити, не буде ефективним заходом. Таку думку кореспонденту Forum'у висловив екс-заступник міністра економіки, економічний експерт Володимир Рябошлик.

«Викликає подив те, що нова мітла по-новому не мете, а також відсутність свіжих ідей. Ідея збору податку з депозитів не є ринковою та ефективною. Запровадження цього податку в принципі не є правильним. Те, що були допущені помилки, - це деталі. Саме встановлення податку на депозити - стратегічна помилка», - вважає він.

При цьому, на думку експерта, дійсно важливі питання залишаються поза увагою влади. «Україна - унікальна країна, яка запровадила податок на голий квадратний метр, а не на вартість майна. Це було зроблено в інтересах олігархів. Ми досі боїмося порушити їхні інтереси. Ніхто не хоче забирати «золотий унітаз Януковича», але сьогодні ці унітази оподатковуються таким же податком, як і пошарпані раковини», - вважає експерт.

Також він нагадує, що багато політиків обіцяли скасувати ПДВ. «Є механізми спрощення відшкодування ПДВ, які успішно працюють у світі. І про це зараз взагалі не йдеться. Ніхто не говорить про те, щоб зупинити те відмивання коштів, яке відбувається в Україні», - резюмує Рябошлик.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

390