Україна розглядає можливість взяття у Російської Федерації кредиту в розмірі близько 2 млрд доларів для погашення заборгованості за спожитий російський газ, яка, за оцінками російської сторони, становить наразі 2,2 млрд доларів.

Про це на брифінгу в Києві заявив міністр палива та енергетики України Юрій Продан.

«Ми готові взяти кредит і чітко виконувати свої зобов'язання», - сказав міністр.
Продан також уточнив, що борг за постачання до України російського газу в 2013 році становить 1,45 млрд дол., за лютий - 261 млн дол., за березень - 550 млн дол., передає «УНІАН».

Водночас, коментуючи питання ціни палива, яка, як очікується, зросте на 100 дол. після денонсації Кремлем Харківських угод, Продан сказав: «(Раніше встановлена «Газпромом» - Ред.) ціна 385 дол. - ціна, яку можна сьогодні обговорювати. Ми б хотіли вести переговори».

Як раніше повідомляв ForUm, глава російського «Газпрому» Олексій Міллер заявив про те, що борг «Нафтогаз України» за російський газ з урахуванням березневого постачання становить 2,2 млрд дол., а ціна палива після денонсації Харківських угод автоматично становитиме 485,5 дол. за тисячу кубометрів.

Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що Україна має знайти кошти для розрахунків з РФ за борги щодо газу, а також здійснювати поточні платежі, інакше співпраця в такій галузі здійснюватися не може.

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан заявив, що Україна не планує в другому кварталі платити за постачання російського газу понад 387 доларів за 1 тис. куб м, що є розрахунковою ціною з урахуванням «харківських угод» від 2010 року.

Як відомо, у квітні 2010 року Росія та Україна підписали в Харкові угоду, що продовжує перебування Чорноморського флоту РФ в Україні після 2017 року на 25 років. В обмін Київ отримав знижку на російський газ у розмірі 100 доларів за тисячу кубометрів, що надавалася за рахунок обнулення мита на експорт газу.

2 квітня президент РФ Володимир Путін підписав закон про припинення дії чотирьох російсько-українських угод щодо Чорноморського флоту РФ.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

289