Уряд Росії скасував нульове мито на газ для України. Про це заявив прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв на зустрічі з главою «Газпрому» Олексієм Міллером.

«Раніше урядом Росії був ухвалений документ від 30 квітня 2010 року, і він стосувався ставок вивізних митних зборів під час постачання газу з території РФ, - сказав глава кабміну. - В рамках цього документа було встановлене мито нуль відсотків, але з урахуванням відпадання міжнародно-правових підстав для існування угоди та денонсації самої угоди я також приймаю рішення скасувати цю постанову уряду (№291)».

Медведєв додав, що уряд РФ розглядає можливість застосування механізму компенсацій за скасування вивізного мита на газ для України, які діяли в рамках авансу за базування Чорноморського флоту в Криму, повідомляє «ИТАР-ТАСС».

«Росія не отримувала частину доходів у вигляді вивізного мита на газ. Причому саме собою неотримання цього мита здійснювалося певною мірою авансом, маючи на увазі, що харківськими угодами продовжувався час перебування російської Військово-морської бази на території в той момент України. Тому зараз ми розглядаємо питання про можливість застосування відповідних компенсаційних механізмів», - сказав Медведєв.

Прем'єр-міністр РФ зазначив, що таке доручення про підготовку компенсаційних механізмів уже дано для того, щоб «ось цю частину неотриманих російським бюджетом доходів стягнути в установленому порядку». Медведєв зазначив, що «Газпром» у своїй роботі щодо України має враховувати цю відповідь.

Як відомо, у квітні 2010 року Росія і Україна підписали в Харкові угоду, що продовжує перебування Чорноморського флоту РФ в Україні після 2017 року на 25 років. В обмін Київ отримав знижку на російський газ у розмірі 100 доларів за тисячу кубометрів, що надавалася за рахунок обнулення мита на експорт газу.

2 квітня президент РФ Володимир Путін підписав закон про припинення дії чотирьох російсько-українських угод щодо Чорноморського флоту РФ.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
2591 грн.
458