На думку Віктора Медведчука, питання про модель устрою України не може вирішуватися імперативно і кулуарно, його необхідно винести на політичний порядок денний. Про це йдеться в блозі політика, опублікованому на сайті «Українського вибору».

«Бути Україні федеративною державою чи ні - потрібно вирішувати українцям, заявив держсекретар США Джон Керрі на переговорах з главою МЗС Росії Сергієм Лавровим. Але ось у чому питання: хто прийматиме це рішення - український уряд чи український народ?» - цікавиться лідер «Українського вибору».

Україна 23 роки живе як унітарна держава, протягом усіх цих років центральна влада ігнорувала права і потреби територіальних громад, стверджує Медведчук. Про федералізацію нашої країни в повний голос говорять ключові геополітичні гравці - Росія, Німеччина, Штати.

«На цьому тлі абсурдно і безглуздо звучать заяви українських політиків про те, що федералізація - «це шлях до ліквідації української державності», «спроба вирішити нагальні економічні та політичні питання шляхом федералізації призведе до поділу, і можливо, навіть до ліквідації країни», - підкреслив політик.

Він упевнений, що центральна влада ніколи добровільно не відмовиться від диктату, централізації системи управління, жорсткої кадрової та фінансової політики на місцях. «Тому питання про федеративний устрій має вирішуватися на всеукраїнському референдумі. Нехай українці самі визначаться, в якій країні вони хочуть жити: унітарній чи федеративній. І тут я можу погодитися з американським дипломатом у тому, що «українці самі повинні приймати рішення про своє майбутнє», - підсумував Медведчук.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

230