Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) спрямувала в Україну 100 спостерігачів, однак має можливість уп’ятеро збільшити їхню кількість - до 500. Про це сьогодні на прес-конференції в Харкові повідомив в.о. керівника місії ОБСЄ в Україні, голова Центру запобігання конфліктам секретаріату ОБСЄ Адам Коберацький.

«Склад - 100 осіб, тобто по десять осіб у кожній групі. Це для початку. У нас є можливість розширити цю місію до 500 осіб», - сказав Коберацький, зазначивши, що рішення про збільшення кількості спостерігачів має бути ухвалене всіма країнами ОБСЄ.

За його словами, місія працюватиме на території всієї України, щонайменше, впродовж 6 місяців, групи з 10 спостерігачів будуть розміщені у 10 містах, зокрема в Києві, Івано-Франківську, Чернівцях, Луганську, Одесі, Донецьку, Дніпропетровську, Херсоні, Харкові.

Коберацкий наголосив, що в Україну спрямовані тільки громадські спостерігачі, які будуть знайомитися з обстановкою в Україні і доповідати про події».

«Це громадські спостерігачі. Нічого спільного з військовими спостерігачами вони не мають. Ми всім, кого розміщуємо, говоримо, що ми від них очікуємо того, щоб вони добре спостерігали, що відбувається в різних містах України. Але не тільки дивилися, але щоб і розмовляли з усіма в Україні, тобто з представниками влади, центральної, регіональної, з представниками громадянського суспільства, з усіма можливими неурядовими організаціями, групами і т.п. Нам у Відні потрібно чітко розуміти, що відбувається», - підкреслив Коберацький, повідомляє «УНІАН».

Він зазначив, що представники місії не проводитимуть самостійних розслідувань, а збиратимуть факти з усіх джерел. Коберацький запевнив, що спрямовані в Україну представники ОБСЄ «готові вислухати думки всіх зацікавлених сторін».

Коберацький зазначив, що представники місії в Україні «повинні спостерігати за всім, за всіма подіями, які можуть створити атмосферу напруженості».

За його словами, обговорення подій в Україні відбуватиметься щотижня, однак зараз неможливо сказати, коли буде остаточна доповідь представників місії, які працюватимуть в Україні принаймні півроку.

Коберацький сказав, що в Україні на президентських виборах, які повинні відбутися 25 травня, також буде працювати місія спостерігачів Бюро демократичних інститутів і прав людини.

«Вони розміщують близько тисячі експертів, але не зараз. Мабуть, у травні приїде лише 1 тисяча з однією метою - вести спостереження за президентськими виборами в Україні. Це окрема місія», - сказав він.

«Ми б хотіли зробити наш внесок у вирішення проблем, з якими ви стикаєтеся. Ми не шпигуни, ми гості», - сказав Коберацький.

Як раніше повідомляв ForUm, 1 квітня в Харківську область прибули спостерігачі місії ОБСЄ.

Як раніше повідомляв ForUm, 22 березня міністр закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина Франк-Вальтер Штайнмайєр заявив, що в Україну прибудуть 400 спостерігачів від ОБСЄ.

Постійна рада ОБСЄ ухвалила рішення про спрямування в Україну спеціальної моніторингової місії міжнародних спостерігачів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

442