Вимога МВФ відмовитися від валютного коридору погіршує клімат для національної валюти. Таку думку в коментарі Forum'у висловив доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України Олексій Плотніков.

«Дійсно, те, що МВФ пропонує відмовитися від валютного коридору - це розхитує ситуацію, погіршує її перш за все психологічно. Адже в такому разі уряд, НБУ не зможуть чітко сказати, спрогнозувати, яким буде курс до кінця року. І якщо валютний коридор не виставляється - це створює негативні очікування у населення та юридичних осіб. Така вимога МВФ ускладнює і без того непросту ситуацію в Україні», - пояснив він.

Крім того, він зазначив, що виконання вимоги МВФ про обмеження спрощення оподаткування зажене економіку в тінь.

«У реаліях України - це не детінізація. Це не вихід «у світ», не легалізація і аж ніяк не радісний перехід «спрощенців» на повну систему оподаткування, а скоріше - заниження реальних доходів, відхід у тінь», - упевнений економіст.

Плотніков наголосив, що МВФ у своїх вимогах не враховує специфіки України. «МВФ потрібно більш реалістично ставитися до конкретної країни - України. Універсальні рецепти не підходять конкретним реаліям. Так, є країни, де «спрощенців» не було, є країни, де звикли не ухилятися від оподаткування. На жаль, Україна в цей список не входить. І в цьому випадку ефект від виконання вимоги буде зворотний очікуваному», - пояснив експерт.

На думку економіста, для виходу економіки з тіні Україні необхідно позбутися корупційної складової, створити нормальну дозвільну систему, надати прості умови реєстрації бізнесу.

Юлія Артамощенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

208
Классические туфли мужские