«Стягнуті російські війська на українському кордоні у всій потужності напередодні вторгнення?» - цікавиться кореспондент The Christian Science Monitor Фред Вейр.

У тимчасового уряду України, який перебуває в стані облоги і намагається затвердити свою владу в країні, є безліч причин роздувати загрозу російського вторгнення, щоб викликати об'єднувальне відчуття того, що держава перебуває у надзвичайному стані, зазначає автор.

«Будь-яка спроба окупувати Східну Україну була б набагато більш складною і широкомасштабною, ніж операція з оволодіння Кримом», - вважає Олександр Гольц, шеф-редактор «Щоденного журналу».

Як зазначає Гольц, те, що спостерігає НАТО, можливо, є «завершенням» великої російської операції щодо захоплення Криму, що пройшла раніше цього місяця і передбачала план дій у надзвичайних обставинах щодо блокування будь-якого раптового українського військового наступу, пише «Інопреса».

Віктор Литовкін, військовий експерт ИТАР-ТАСС, стверджує, що зараз російська армія більш активна, ніж кілька років тому, і немає нічого незвичайного в тому, щоб бачити пересування військ і військової техніки в сільській місцевості у будь-якій частині Росії.

Операторська група NBC на чолі з ветераном журналістики Джимом Маседою минулого тижня проїхала вздовж майже всього російсько-українського кордону. «Єдині війська, які, як вони повідомили, їм вдалося виявити, перебували на регулярних військових базах і виконували рутинні завдання, такі як «прибирання туалетів», і влаштували змагання з боротьбі», - пише Вейр.

Коли група випадково порушила російський закон, увійшовши в заборонену зону, їх ненадовго затримали співробітники ФСБ і трохи покартали перед тим, як дозволили їм продовжити шлях, йдеться в статті. «Можливо, це є кращим доказом того, що росіянам, принаймні, на цей момент немає чого приховувати», - вважає автор статті.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

346