Україна має намір звернутися в міжнародні судові інстанції через денонсацію Росією угод про перебування Чорноморського флоту в Криму. Про це в ході брифінгу заявив заступник міністра закордонних справ Данило Лубківський.

Заступник міністра розповів, що вже був розроблений алгоритм правових інструментів, за допомогою яких Україна має намір відстоювати свої права перед діями Росії.

«Це стосується, зокрема, того рішення, яке сьогодні було ухвалено про денонсацію угод щодо перебування Чорноморського флоту. Весь процес матиме згодом звернення в міжнародні судові інститути», - сказав Лубківський.

При цьому він розповів, що Україна буде крок за кроком задіяти всі міжнародно-правові механізми, для того щоб зупинити агресора і притягнути до відповідальності.

На завершення він сказав, що Україна попереджала, що дії Росії матимуть для неї негативні наслідки.

Нагадаємо, Рада Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації (верхня палата парламенту) денонсувала угоди, що регулюють порядок перебування її Чорноморського флоту в Криму, а також угоди від 21 квітня 2010 року про продовження на 25 років базування Чорноморського флоту в Криму і надання Україні знижки на газ (100 доларів/тис. куб. м).

Напередодні, 31 березня, за припинення дії угод одностайно висловилися депутати Держдуми.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

725