Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» вважає недостатнім рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, підвищити ціну на газ для промисловості в другому кварталі 2014 року до 4,020 тис. грн за тисячу кубометрів, оскільки таке підвищення не враховує курсові коливання.

Про це заявив журналістам голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.
За його словами, ціна на газ для промисловості має становити не менше 4,600 тис. грн за тисячу кубометрів, передає «УНІАН».

«Ми категорично не згодні з таким підходом до формування ціни. Вважаємо її некоректною, - сказав Коболєв. - Якщо ми уявимо, що курс буде близько 11 грн (курс долара - УНІАН), то ціна газу, який купуватимуть у «Газпрому» і який я продаватиму, становитиме близько 360 дол.».

Він звернув увагу, що, за підрахунками «Нафтогазу», в 1-му кварталі 2014 року компанія недоотримала близько 2 млрд грн тільки чере валютні коливання. У зв'язку з цим, в «Нафтогазі» вважають необхідним закласти курсові коливання в ціну газу для промспоживачів на другий квартал. «Враховуючи нинішнє зростання курсу долара і підвищення ціни на російський газ, ціна для промспоживачів повинна скласти близько 4 600 грн за тисячу кубометрів», - сказав Коболєв.

Як раніше повідомляв ForUm, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, у зв'язку з очікуваним підвищенням ціни на імпортований з Росії газ більш ніж на третину прийняла рішення підвищити з 1 квітня 2014 року граничну ціну на газ для промислових споживачів на 29% - до 4 020 грн за тисячу кубометрів і для державних установ - на 64%, до 4 020 грн за тисячу кубометрів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

585