Кількість технічних кандидатів на майбутніх президентських виборах є більшою, ніж на попередніх, констатують у Комітеті виборців України.

«Ми, звичайно, чекали, що будуть технічні кандидати, але не очікували, що їх буде так багато - більше навіть, ніж на попередніх виборах. Це свідчення того, що в цій кампанії ставка кандидатів буде на якісь технології - вони хочуть отримати контроль в комісіях, і таких буде кілька кандидатів», - заявив глава правління КВУ Олександр Черненко «Інтерфакс-Україна».

За його словами, мотиви висунення у технічних кандидатів різні. «Хтось таким чином стартує на парламентські вибори, хтось хоче хоча б на два місяці піти від прокуратури: хоча статус кандидата не дає недоторканності, але все ж якщо буде затримання кандидата, то це буде скандал на весь світ. Хтось іде з метою інформаційного кілерства. Але головне - більшість технічних кандидатів зареєстровані, щоб потім продати свої квоти в комісіях», - вважає експерт.

На його думку, така кількість кандидатів, по-перше, ускладнить виборчий процес, оскільки «будуть довші бюлетені, великий склад комісій», по-друге, може зробити вибори дорожчими.

«ЦВК розраховувала на 20 кандидатів, і хотіли заощадити. Напевно, економії вже не вийде, дай Бог, щоб не подорожчало», - зазначив Черненко.

Разом із тим, глава КВУ вважає, що така кількість кандидатів не є критичною, щоб перешкодити організації виборів, хоча й може ускладнити. Але на парламентських виборах у мажоритарних округах балотувалося і набагато більше кандидатів.

У той же час, він не виключає, що частина кандидатів скористається своїм правом знятися з виборів у встановлений законом термін, щоб заощадити грошову заставу в сумі 2,5 млн грн, яку в такому випадку буде повернуто. Однак представники таких кандидатів у складі виборчих комісій залишаться.

«Я не виключаю і зняття окремих рейтингових кандидатів для підтримки когось уже перед першим туром, не чекаючи другого», - зазначив Черненко.

Як відомо, до ЦВК подали повний пакет документів 24 претенденти на участь у президентських виборах, 14 із них ЦВК уже зареєструвала кандидатами.

Нагадаємо, позачергові вибори президента України призначені на 25 травня.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

306