Кримінальні провадження щодо низки політиків за заклики, спрямовані на захоплення державної влади, закриті, повідомили Forum'у в прес-службі Генеральної прокуратури України.

Під час мирних акцій протесту на Майдані Незалежності в Києві Головне слідче управління Служби безпеки України розслідувало кримінальні провадження за фактами дій і закликів, які спрямовані на захоплення державної влади та загрожують громадському порядку.


«У зазначених процесах досудове розслідування проводилося стосовно народних депутатів України Олександра Турчинова, Олега Тягнибока, Миколи Катеринчука, Олега Ляшка та політика Юрія Луценка», - уточнили у відомстві.

Протягом лютого 2014 року кримінальні провадження були закриті процесуальним прокурором на підставі ст. 1,3,4 п.4 ст. 5 Закону України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань».

Заступником генпрокурора зазначені рішення були скасовані, оскільки в діях зазначених осіб відсутній умисел на скоєння кримінального злочину.

Головним слідчим управлінням СБУ кримінальні справи стосовно Турчинова, Тягнибока, Катеринчука, Ляшка і Луценка закриті за відсутністю в їхніх діях складу кримінального злочину на підставі п.2 ст. 284 КПК України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

662