Зниження «зеленого» тарифу, ініційоване Кабінетом Міністрів, спричинить за собою зменшення інвестиційної привабливості України як країни, де можна реалізовувати проекти у сфері сонячної енергетики.

Про це в ході прес-конференції в агентстві «Інтерфакс» заявив Ярослав Петров, старший юрист юридичної фірми «Астерс».

«Що стосується депутатського законопроекту (№4596 про зміну «зеленого» тарифу «заднім числом» для великих сонячних електростанцій - Ред.), у цьому випадку інвестори зможу звернутися з позовом про відшкодування збитків, заподіяних державою, внаслідок порушення гарантій, передбачених Законом «Про електроенергетику», - підкреслив юрист.

Він також нагадав, що крім гарантій іноземному інвестору, передбачених двосторонніми міжнародними угодами про захист інвестицій, права власників сонячних електростанцій захищає Енергетична Хартія, підписана багатьма країнами, включаючи Україну.

«Враховуючи, що Україна є членом Енергетичної хартії, іноземні інвестори, а також компанії, пов'язані з українським бізнесом, зможуть звернутися на підставі цих міжнародних угод за захистом своїх прав у міжнародний арбітраж. Банки, які кредитували ці проекти, отримали в заставу майно сонячних електростанцій. І у разі прострочення виплат за кредитом, у них буде право вимагати ці станції у власність, а також право звертатися з позовами проти України», - сказав Петров.

Як відомо, будучи членом Енергетичного Співтовариства, Україна взяла на себе зобов'язання щодо стимулювання виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії. Законом Про електроенергетику» (ст. 17-1) держава гарантує викуп електроенергії з відновлюваних джерел енергії за встановленим «зеленим» тарифом до 2030 року та розрахунки за таку енергію в повному обсязі.

Крім того, у ст. 18 Закону України «Про інвестиційну діяльність» йдеться, що держава гарантує стабільність умов здійснення інвестиційної діяльності, додержання прав і законних інтересів її суб'єктів; а також, що умови договорів, укладених між суб'єктами інвестиційної діяльності, зберігають свою силу на весь термін дії цих договорів і у випадках, коли після їх укладення законодавством встановлені умови, що погіршують становище суб'єктів або обмежують їхні права.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

209