Кабінет Міністрів пропонує збільшити оподаткування великого монопольного бізнесу.

Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, представляючи у четвер, 27 березня, в парламенті проекти законів про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні (№ 4576) та про внесення змін у Державний бюджет на 2014 рік (№ 4575), повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

Він наголосив, що такий крок необхідний для скорочення фіскального розриву. За словами Яценюка на першому етапі заплановано скоротити фіскальний розрив у 48,5 млрд грн за рахунок зменшення видатків держбюджету, в тому числі скорочення соціальних програм на 23,8 млрд грн, і збільшення доходів держбюджету на 24,7 млрд грн.

За словами прем'єра, буде підвищена вдвічі рента за користування корисними копалинами.

Яценюк зазначив, що усвідомлює, що через це уряд може зазнати критики, мовляв, будуть закриватися підприємства і скорочуватися робочі місця. «Заявляю: за кожну цифру я готовий відповідати. Ми піднімаємо вдвічі відповідні рентні платежі і чітко заявляємо, що це не вплине на конкурентоспроможність українського гірничодобувного комплексу - оскільки такі тарифи суміжні з тими, які є на конкурентних ринках, у тому числі в Російській Федерації».

«Великі монопольні компанії зобов'язані платити в бюджет - і так буде», - підкреслив Яценюк.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

668