США готові здійснювати пряме постачання природного газу в Європу, щоб знизити залежність країн ЄС від російського палива, заявив президент США Барак Обама в ході прес-конференції за підсумками саміту США-ЄС.

«Ми розуміємо, що (посилення санкцій) по-різному позначиться на різних країнах, у тому числі на країнах усередині ЄС; деякі з них більше залежать від російського палива, і ми враховуємо це. Ми (США) вже зараз можемо здійснювати експорт природного газу в обсягах, які перевищують споживання в країнах Європи. Але він йде на відкритий ринок, не точково, і продається через приватні компанії, які мають ліцензії. Питання в тому, щоб на високому рівні, через наших міністрів енергетики, домовитися про верифікацію цього процесу, і ми маємо намір зробити це», - заявив Обама, повідомляє РІА «Новости».

Росія є одним із найбільших постачальників енергії в ЄС. Експорт газу минулого року зріс на 23,9% порівняно з 2012 роком, склавши 139,32 мільярда кубометрів. Російський газ в Європу, зокрема, йде транзитом через Україну.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

640