Закон про трансферне ціноутворення спрямований на боротьбу з ухиленням від оподаткування, заявив керуючий партнер юридичної фірми «Хоменко, Піта і Партнери» Юрій Піта в ексклюзивному коментарі Forum'у.

За словами юриста, закон дає державі можливість краще контролювати базу оподаткування. «Фіскальне навантаження зростає тільки для тих компаній, які використовують напівлегальні схеми податкової оптимізації. Підготовка до впровадження закону почалася ще восени, і у компаній було чимало часу, хоча певні нормативні неясності ще є», - зазначив він.

І уточнив, що для їх уникнення потрібно правильно документувати всі операції з контрагентами, що потрапляють під визначення контрольованих - з пов'язаними особами-нерезидентами або партнерами, зареєстрованими у закордонних юрисдикціях, де податок на прибуток менший (на 5% і більше), ніж в Україні. «Крім того, це операції з резидентами зі спеціальними режимами оподаткування або задекларованими збитками», - повідомив експерт.

Він додав, що відтермінування важко назвати позитивом. «Так, воно дало би бізнесу можливість краще підготуватися, але натомість послабило б надходження до держбюджету, в якому на 2014 р. уже враховані доходи від нової системи контролю за трансфертним ціноутворенням. Мова йде про наповнення бюджету у великих розмірах, тому Міндоходів раніше створило спеціальну підкомісію з питань застосування законодавства про трансфертне ціноутворення», - підсумував фахівець.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

553