Відтермінування запуску закону про трансфертне ціноутворення погіршить економічну ситуацію в Україні, заявила міжнародний експерт з промислових питань Олександра Петрова в ексклюзивному коментарі Forum'у.

За її словами, доходи від втілення цього закону закладені до держбюджету, і відтермінування виконання документа додатково послабить і без того порушені бюджетні надходження. «У той же час Кабмін пропонує низку податкових підвищень, аж до запровадження нових податків. Тут проглядаються кулуарні домовленості в інтересах найбільших фінансово-промислових груп», - підкреслила вона.

І додала, що ключовим завданням закону є контроль за ціноутворенням під час операцій між пов'язаними особами та під час зовнішньоекономічних операцій із резидентами країн з низьким рівнем оподаткування.

«Об'єкт перевірок і контролю операції з сукупним обсягом 50 млн грн на рік. І мова про контроль не тільки з боку податківців, але і з боку бізнесу, який готує та подає документацію щодо трансфертного ціноутворення з описом операції, контрагентів, з аналізом ризиків та обґрунтуванням вибору того чи іншого рівня цін. За ненадання такої документації буде накладатися штраф у розмірі до 5% суми угоди. Щоб уникнути цього, компанії повинні проводити внутрішньогрупові операції за ринковими цінами, що дозволить залишити їхній прибуток усередині країни, отримавши з нього податки і збори, наповнюючи бюджет», - зазначила аналітик.

Вона продовжила, що контроль здійснюється переважно в електронній формі, а додаткові перевірки можуть бути лише у разі виявлення та підтвердження значних цінових невідповідностей. «Щоправда, тепер, з розбалансуванням фіскальної системи, непланові перевірки можуть повернутися, як у «старі добрі часи». Бізнес зараз у тривожному очікуванні нових змін від нового уряду, і ті зміни, що вже озвучені, викликають все більше побоювань», - нарікає фахівець.

Економіст доповнила, що закон передбачає підписання угоди компанії та податкових органів щодо ціни та умов торгівлі за різними операціями. «Така угода зведе нанівець будь-які порушення в частині ціноутворення та ухилення від сплати податків», - підсумувала вона.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

590