Начальник Генштабу Збройних сил РФ генерал армії Валерій Герасимов пояснив російським журналістам порядок вивезення близько 1,5 тис. українських військовослужбовців із Криму.

«Всі військовослужбовці, які виявили бажання продовжити службу в українських Збройних силах, здавши зброю під охорону, перебувають поза межами розташування військових частин і готуються до організованого виїзду з особистими речами в Україну. У Севастополі, за адресою вулиця Лазарєва будинок 6, для них відкрито тимчасовий пункт реєстрації, в якому станом на 25 березня зареєструвалося близько 1,5 тис. військовослужбовців Збройних сил України», - повідомив Герасимов.

«Згідно з домовленістю Міноборони Росії з українським військовим відомством, військовослужбовці ЗСУ та члени їхніх сімей будуть вивозитися з Криму залізничним транспортом», - цитує генерала «ИТАР-ТАСС».

«Для цього міністерством оборони РФ у взаємодії з керівництвом Республіки Крим на основних залізничних вузлах півострова з 26 березня резервуються плацкартні пасажирські вагони (у Севастополі - 8, у Сімферополі, Євпаторії, Феодосії - по 2, у Керчі - 1), які будуть приєднуватися до пасажирських потягів, що їдуть в Україну», - додав він.

За словами Герасимова, після перетину кордону всі військовослужбовці ЗСУ, які прибувають з Криму, будуть спрямовуватися на збірний пункт, розгорнутий на базі української військової частини номер А-1978 (станція Новоолексіївка), де отримуватимуть приписи до нового місця служби.

Нагадаємо, начальник Генерального штабу України Михайло Куцин домовився з начальником Генштабу Росії Валерієм Герасимовим щодо виведення українських військових частин з озброєнням із Криму.

24 березня виконувач обов'язків Президента України, голова Верховної Ради Олександр Турчинов ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони України від 23 березня 2014 року «Про передислокацію військових частин (підрозділів), установ і організацій Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів України з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя в інші регіони України».

Рада національної безпеки та оборони України (РНБО) доручила Міністерству оборони провести передислокацію військових підрозділів, що перебувають у Криму.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

370