Україна ще не встигла виконати взяті на себе зобов'язання перед ЄС та Європейським енергетичним співтовариством з приводу збільшення частки відновлюваної енергетики до 11% у загальному споживанні електроенергії, а уряд ініціює зміни до Закону «Про електроенергетику», які приведуть до знищення галузі в цілому. Про це йдеться у зверненні Асоціації учасників ринку альтернативних видів палива та енергії України, яке має в розпорядженні редакція.

На думку учасників ринку, законодавчі пропозиції Мінпаливенерго підривають основи діяльності великої кількості дрібних і середніх компаній, які почали активно працювати у галузі в останні роки, саме завдяки механізму стимулювання через «зелений тариф».

«Запропоноване зниження тарифу зробить неможливим не тільки розвиток сонячної енергетики, але й знищить наявні підприємства, яких в Україні налічується більше 40. А якщо врахувати суміжні галузі, які задіяні під час будівництва сонячних електростанцій (до 20 компаній на кожен реалізований проект), то збитків зазнають десятки українських компаній з тисячами співробітників», - йдеться у зверненні Асоціації.

При цьому учасники ринку нагадали, що наявна редакція закону про стимулювання розвитку альтернативної енергетики ухвалювалася з урахуванням зобов'язань перед ЄС і відповідно до Стратегії розвитку енергетики України до 2030 року за часів прем'єрства Юлії Тимошенко та Юрія Продана на посаді міністра палива і енергетики. Крім того, ЄБРР, який вкладає значні кошти у фінансування альтернативної енергетики, може втратити значні інвестиції внаслідок зміни законодавства.

«Постійне внесення змін у ключові документи з приходом нової виконавчої влади ставить під загрозу взагалі систематизований розвиток всієї енергетики, негативно впливає на імідж України, суттєво погіршує інвестиційний клімат», - констатують учасники звернення.

Нагадаємо,Кабінет Міністрів розробив проект закону «Про внесення змін до Закону України «Про електроенергетику» щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії». У пояснювальній записці до документу сказано, зокрема, що політика стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел повинна бути єдиною автоматично для всіх.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

501