Україна на засіданні Генеральної асамблеї ООН 27 березня наполягатиме на демілітаризації Криму, незважаючи на виведення українських військ з півострова.

Про це в ході брифінгу заявив заступник міністра закордонних справ Данило Лубківський.

«У рамках ООН ми докладаємо максимум зусиль, щоб вирішити конфлікт, який почався на нашій землі. Практичною ініціативою є проект Резолюції ООН, де йдеться про територіальну цілісністб і непорушність кордонів України. Ми чітко і ясно доводимо свою позицію: територіальна цілісність і непорушність кордонів України та неприпустимість втручання у внутрішні справи», - сказав Лубківський.

Також він вважає, що виведення українських військ з Криму не завадить порушити питання про демілітаризацію півострова, передає «УНІАН».

«Жодним чином виведення українських військових з Криму не є помилкою. Демілітаризація - це процес загальнобезпекового характеру. В ньому можуть бути різноманітні етапи», - сказав заступник глави МЗС.

Крім того, Лубківський додав, що не тільки Крим, але і весь Чорноморський регіон необхідно звільнити від великої кількості російської військової техніки.

«Взагалі весь басейн Чорного моря повинен бути звільнений від присутності військової техніки в тій кількості, яка сьогодні існує і використовується Російською Федерацією», - сказав Лубківський.

Водночас він визнав, що процес демілітаризації Криму буде непростим і тривалим.

«Природа цього процесу складна. Це природа дво- та багатосторонніх домовленостей, а також рішень ООН», - сказав заступник міністра.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

815