Російська сторона не згодна з механізмом передислокації українських військ, що перебувають у Криму. Про це, як передає кореспондент Forum'у, на брифінгу заявив в.о. голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв.

«Наша позиція абсолютно чітка. Це (передислокація. - Ред.) має відбуватися у складі тих підрозділів, які залишилися вірними присязі з повним обладнанням, амуніцією і технікою. РФ не хоче цього чути і, на жаль, ті переговори, які відбулися на рівні українського і російського військового командування, не призвели до відповіді на це питання. Ми прекрасно розуміємо, що агресор захопив не тільки нашу територію в Криму, але і військові об'єкти разом з обладнанням, технікою, кораблями. Саме тому це є тим питанням, яке ми переводимо в іншу площину», - сказав Соболєв.

За його словами, без сумніву, питання зараз стоїть у порятунку людей. Він зазначив, що сім'ї військовослужбовців, особливо ті, які проживають на території АРК, фактично виявилися заручниками «військового режиму Путіна».

У той же час Соболєв зазначив, що все, що Україна не зможе врятувати у вигляді обладнання, техніки, військового обладнання, споряджень, це стане предметом міжнародних судових інстанцій.

«Ви знаєте, що Мін'юст підготував відповідні рішення. Більш того, ви побачите, що ми в законі про особливий статус тимчасово окупованих територій матимемо цілий розділ, який стосуватиметься захисту права власності. Я не хотів би поки поглиблювати цю ситуацію, тому що вона буде сюрпризом для РФ», - підсумував Соболєв.

Нагадаємо, Рада національної безпеки та оборони України (РНБО) доручила Міністерству оборони провести передислокацію військових підрозділів, що перебувають у Криму.

Тетяна Мацур,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

748