Візовий режим з РФ у класичній формі навряд чи буде запроваджений Україною. Таку думку в коментарі Forum'у висловила керівник Громадської ініціативи «Європа без бар'єрів» Ірина Сушко.

«Мені здається, що візовий режим у класичній формі все ж не буде запроваджений. У цей період потрібно знайти середній варіант, який зміг би більш чітко розуміти, хто перетинає кордон з обох боків. Сьогодні потрібно діяти, і будь-яке зволікання не йде на користь», - сказала вона, і додала, що «суспільство також має висловити своє бачення того, чи потребує Україна сьогодні в більшому рівні безпеки».

Експерт також пояснила, що візові режими можуть запроваджуватися частково, на певний період, за певних умов, і точно так само він може скасовуватися.

На думку Сушко, «головне, щоб в уряді дійшли до спільного рішення. Адже сьогодні є дві пропозиції. Це підхід РНБО - вдатися до жорсткого способу контролю, тобто запровадження візового режиму. І прем'єр-міністра, який вважає, що такі дії передчасні і занадто жорсткі».

Сушко вважає за доцільне зобов'язати громадян користуватися закордонними паспортами під час перетинання кордону, що покращить контроль. «Недостатньо, і навіть легковажно залишати сьогодні принцип перетину кордонів тільки за внутрішніми паспортами, тобто фактично без будь-якого контролю. Контроль за закордонними паспортами можна запровадити максимально швидко», - впевнена експерт.

Як раніше повідомляв ForUm , 19 березня секретар РНБО Андрій Парубій повідомив про введення візового режиму з Росією у зв'язку з подіями в Криму.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вважає, що поспішати із запровадженням візового режиму і переходом до поїздок у Російську Федерацію за закордонними паспортами не варто.

Міністерство закордонних справ Російської Федерацією висловило здивування і жаль з приводу наміру України запровадити візовий режим з Росією.

Директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс заявив, що Міністерство закордонних справ України опрацьовує пропозиції щодо реалізації рішення РНБО про запровадження візового режиму з Росією, і готове найближчими днями внести їх на розгляд уряду.

Юлія Артамощенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

774