Запровадження віз для росіян може позначитися на економіці України. Про це кореспонденту Forum'у повідомив народний депутат VI скликання, колишній член Комітету ВР з питань закордонних справ Тарас Чорновіл.

«Якщо це рішення буде реалізовано, ми отримаємо реакцію з боку РФ. Тому треба добре продумувати, який це викличе ефект. Це може мати негативні наслідки для економіки нашої країни», - сказав Чорновіл.

За його словами, це негативно вплине і на громадян обох країн.

«Потрібно дуже добре подумати, перш ніж робити такий крок. Тим більше, що ще не вичерпані інші можливості щодо обмеження в'їзду небажаних громадян. Є інші нормальні механізми захисту кордонів», - вважає він.

Також він зазначає, що запровадити візовий режим між Україною і Росією найближчим часом технічно неможливо. «Ми не зможемо запровадити це одномоментно. У Росії не розвинена мережа українських консульств. Щоб налагодити роботу з видачі віз потрібно щонайменше три місяці. Якщо відкрити візові центри прямо на пунктах пропуску, фактично буде знівельована функція контролю. І таким чином ми зробимо для росіян більш м'які умови, ніж для українців зроблять в Росії. Тобто за ці 3 місяці до нашої країни все одно потраплятимуть небажані особи, тому бажаного ефекту це не дасть», - вважає Чорновіл.

«Українці, які нейтрально ставляться до нової української влади і негативно до зазіхань Росії, а це основна частина жителів східних областей і заробітчани, будуть дуже жорстко налаштовані проти нової влади. А це дасть Росії нові сили для дестабілізації ситуації в Україні», - прогнозує політичний діяч.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

621